2024-06-04

Korzystasz ze smartfona? Twoja aktywność wpływa na emisje CO2

Każde przesunięcie palcem po ekranie smartfona czy godzina spędzona na oglądaniu seriali ma swoje konsekwencje. Za tymi codziennymi czynnościami kryje się nie tylko cyfrowy ruch, ale także realne emisje CO2.

Czytaj dalej

2024-02-14

Polacy odwracają się od aplikacji randkowych

Mimo rosnącej liczby singli w naszym kraju, entuzjazm do poszukiwania miłości w sieci wydaje się słabnąć. Po wzmożonym zainteresowaniu wirtualnymi interakcjami w pandemii, Polacy coraz mniej angażują się w poznawanie nowych osób przez aplikacje randkowe. Jak pokazują dane Spicy Mobile, zajmuje im to kilkanaście minut w miesiącu.

Czytaj dalej

2024-02-07

6 trendów w reklamie cyfrowej na 2024 rok

Jakie trendy będą kształtować rynek reklamy internetowej w najbliższym czasie? Agencja Spicy Mobile przedstawia raport „Trendy w reklamie cyfrowej 2024”, a w nim sześć najważniejszych wydarzeń, które zrewolucjonizują marketing w tym roku.

Czytaj dalej

2023-07-06

Girls Future Ready i Spicy Mobile łączą siły, by promować rozwój młodych kobiet

Fundacja Girls Future Ready ogłasza nawiązanie współpracy z agencją marketingu mobilnego Spicy Mobile. Celem partnerstwa jest zwiększenie zasięgu dla kluczowych inicjatyw fundacji w Polsce.

Czytaj dalej

2023-06-26

Tylko 6% użytkowników smartfonów nie korzysta z aplikacji zakupowych

Jak informuje Spicy Mobile, jedynie 6% użytkowników smartfonów nie ma zainstalowanej na swoim telefonie ani jednej aplikacji handlowej. Według Tomasza Kąkola, eksperta w zakresie marketingu mobilnego, to znak naszych czasów – konsumenci szukają spersonalizowanych doświadczeń zakupowych i coraz częściej sięgają po oferujące im to aplikacje mobilne.

Czytaj dalej

2023-06-19

Polaku, oddaj stary smartfon do recyklingu!

Jedynie 4% nieużywanych smartfonów jest oddawanych przez Polaków do recyklingu. To poważny problem ekologiczny, który bez edukacji i zmiany nawyków konsumenckich będzie tylko narastał – twierdzi Karolina Wrońska z MB Recycling, jednej z największych w Polsce firm zajmujących się przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Czytaj dalej

2023-05-29

Spicy Mobile: dzieci za dużo korzystają ze smartfonów!

Co drugi Polak uważa, że dzieciom należy ograniczać dostęp do internetu (56%), w tym 34% badanych zdecydowanie opowiada się za ograniczonym dostępem, tak wynika z badania ankietowego zrealizowanego przez agencję marketingu mobilnego Spicy Mobile i aplikację Moja Gazetka. Jak jest w rzeczywistości? Eksperci biją na alarm – zanim dziecko nauczy się mówić, zwykle potrafi już przesuwać palcem po smartfonie. Kontakt z wirtualną rzeczywistością jest zdecydowanie zbyt wczesny.

Czytaj dalej

2023-04-11

Czym może nas zaskoczyć reklama rich media w 2023 roku?

Rich Media to jeden z najbardziej popularnych i jednocześnie obiecujących formatów reklamy mobilnej. Interaktywny, kreatywny i spersonalizowany. Zdaniem ekspertów Spicy Mobile w 2023 roku reklama rich media może wejść na zupełnie nowy poziom, a to za sprawą bardziej zaawansowanej analityki i automatyzacji, realizacji kampanii cross-device, a także możliwości AR.

Czytaj dalej

2023-03-21

Jakie dane Polacy są skłonni przekazywać markom?

45% badanych Polaków oczekuje bardziej spersonalizowanych produktów i usług, jednocześnie ankietowani niechętnie godzą się na przekazywanie firmom swoich danych osobowych – to wynik badania Spicy Mobile i Mojej Gazetki dotyczącego korzystania z usług cyfrowych i stosunku Polaków do zmian technologicznych.

Czytaj dalej

2023-03-01

Czy w 2023 roku czeka nas reklamowy boom w podcastach?

Analizując trendy w marketingu cyfrowym, nie sposób przejść obojętnie wobec rosnącej popularności podcastów – twierdzi Marta Sielska z agencji Spicy Mobile. Podczas gdy podcastów słucha już prawie co trzeci internauta w Polsce, dla marketerów to przede wszystkim doskonały kanał reklamowy.

Czytaj dalej

2023-02-02

Aplikacje mobilne szansą dla e-commerce w 2023 roku

Zdaniem ekspertów z agencji marketingu mobilnego Spicy Mobile, firmy rozwijające sprzedaż w internecie powinny zwrócić się w tym roku w stronę aplikacji mobilnych, które zapewniają duże możliwości konwersji i bardziej spersonalizowane doświadczenia zakupowe.

Czytaj dalej

2022-12-21

Polacy planują przedświąteczne zakupy spożywcze w aplikacjach mobilnych

Szukając oszczędności, Polacy sięgają po aplikacje z gazetkami reklamowymi popularnych sieci handlowych, korzystają z promocji, a nawet rezygnują z zakupów niektórych artykułów – przyznają analitycy Spicy Mobile oraz aplikacji Moja Gazetka. Jakich produktów spożywczych może zabraknąć w tym roku w świątecznym koszyku, a które z marek pojawią się w nim na pewno?

Czytaj dalej

2022-11-29

Spicy Mobile o MarTech i korzystaniu z usług cyfrowych przez Polaków

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile opublikowała właśnie raport „MarTech”. To już 6. edycja tej niezwykle popularnej i najbardziej obszernej publikacji dotyczącej rynku mobilnego w Polsce, w której czytelnicy znajdą między innymi wyniki badania na temat cyfryzacji polskiego społeczeństwa i stosunku Polaków do nowych technologii.

Czytaj dalej

2022-11-14

Spicy Mobile z kampanią dla La Mania Home

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile nawiązała współpracę z marką La Mania i realizuje kampanię reklamową drive-to-store z pomiarem wizyt w sklepach stacjonarnych dla nowej linii płytek gresowych Cerrad x La Mania Home.

Czytaj dalej

2022-07-12

Wprowadziliśmy nielimitowany płatny urlop dla pracowników

Spicy Mobile od stycznia br. testuje wyjątkowy program zarządzania, którym objęto wszystkich pracowników firmy – nielimitowany płatny urlop. Tym samym polska firma wprowadza ideę „work-life balance” na najwyższy możliwy poziom.

Czytaj dalej

2022-06-06

Polacy krócej oglądają Netflixa na smartfonach

Podczas gdy największy na świecie serwis streamingowy mierzy się ze spadkiem liczby subskrybentów i zapowiada szereg zmian w swoich usługach, agencja Spicy Mobile sprawdziła, jak wygląda pozycja aplikacji mobilnej Netflix w Polsce. To, co może zaniepokoić właścicieli platformy, to znacząco krótszy czas, jaki użytkownicy spędzają w aplikacji mobilnej.

Czytaj dalej

2022-04-27

Spicy Mobile publikuje raport „Sport w aplikacjach mobilnych”

Dzięki smartfonom i dedykowanym aplikacjom mobilnym możemy śledzić ulubione wydarzenia sportowe oraz obstawiać wyniki w dowolnym miejscu i o każdej porze. Agencja Spicy Mobile sprawdziła, jakie imprezy przyciągają Polaków przed mobilny ekran oraz po jakie aplikacje użytkownicy sięgają najczęściej. Opublikowany właśnie raport „Sport w aplikacjach mobilnych” przedstawia pełen obraz rynku w latach 2020-2021.

Czytaj dalej

2022-04-04

Spicy Mobile: rynek potrzebuje lepszych platform DSP

Agencja Spicy Mobile sprawdziła, jak wygląda rynek programmatic w Polsce. Otrzymane odpowiedzi ze strony osób odpowiedzialnych za planowanie i zakup mediów zdradzają perspektywy wzrostu, najważniejsze korzyści reklamy programmatycznej oraz rosnące oczekiwania względem platform DSP.

Czytaj dalej

2022-02-22

Spicy Mobile z własną platformą programmatic

Agencja Spicy Mobile uruchomiła własną platformę emisji reklam w modelu programmatic – Spicy DSP. Rozwiązanie warte 10 mln złotych i bazujące na algorytmach przewidujących prawdopodobieństwo kliknięcia w reklamę testują już największe domy mediowe.

Czytaj dalej

2022-01-31

Trendy w mobile marketingu w 2022

3rd party cookies, programmatic, big data, aplikacje zakupowe oraz omnichannel to zdaniem ekspertów z agencji Spicy Mobile najważniejsze trendy i wydarzenia, które będą kształtować marketing mobilny w 2022 roku.

Czytaj dalej

2021-12-21

Programmatic czarnym koniem reklamy mobilnej w 2022 roku

Według Dominika Stockiego ze Spicy Mobile programmatic będzie jednym z najbardziej gorących tematów w nadchodzącym roku, a samo kupowanie reklam w modelu programatycznym stanie się jeszcze bardziej popularne. Zła koniunktura przekłada się na poszukiwanie przez reklamodawców jak najbardziej efektywnych kosztowo i mierzalnych modeli zakupu jakościowego ruchu w internecie.

Czytaj dalej

2021-12-13

Rynek gier mobilnych zyskał w trakcie pandemii

Jak wynika z analiz agencji Spicy Mobile, pandemia przyspieszyła rozwój rynku gier mobilnych. Pod względem przychodów jest to obecnie największy i najszybciej rosnący segment gier. W 2023 roku jego wartość powinna przekroczyć 100 mld USD.

Czytaj dalej

2021-11-24

Black Friday ze smartfonem? Aż 65% Polaków robi zakupy na telefonie

Wyprzedaże, promocje i tłumy w sklepach – tak wyglądał Black Friday przed pandemią. W tym roku, jak wynika z najnowszego badania preferencji konsumenckich Mojej Gazetki i Spicy Mobile, to największe święto w handlu ma szansę przenieść się z galerii handlowych do internetu i aplikacji zakupowych.

Czytaj dalej

2021-10-19

Jak zmieniły się oczekiwania reklamodawców względem domów mediowych?

Strategia, analityka i efekty to trzy rzeczy, które liczą się teraz dla reklamodawców inwestujących w reklamę mobilną – czytamy w raporcie „Change and People” przygotowanym przez agencję Spicy Mobile. Opublikowane w nim wyniki badania komentują przedstawiciele czterech domów mediowych: Carat, Zenith, MediaCom oraz Starcom.

Czytaj dalej

2021-10-01

Spicy Mobile publikuje raport „Change and People”, edycja 2021/2022

Dla reklamy cyfrowej czas pandemii okazał się łaskawy. Gdy inni tracili, pierwszy raz w historii wydatki na reklamę w internecie przekroczyły 5 miliardów złotych, a jednym z motorów napędowych tego wzrostu był mobile. Czy te liczby przekładają się na rzeczywiste nastroje w branży? Odpowiedzi udziela najnowszy raport Spicy Mobile pt. „Change and People”.

Czytaj dalej

2021-09-27

Reklama Rich Media. Jak zachęcić do interakcji i kliknięcia?

Rich media to format, który należy zastosować na mobile’u, jeśli zależy ci na wyższym współczynniku interakcji i zaangażowaniu użytkowników. Dzięki różnym możliwościom interaktywnym opowiesz historię swojej marki w znacznie bardziej przekonujący sposób, a także przyciągniesz konsumentów na dłużej – pisze na łamach magazynu „Online Marketing” Marta Sielska ze Spicy Mobile.

Czytaj dalej

2021-07-22

Spicy Mobile: 37% Polaków korzysta ze smartfona marki Samsung

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile sprawdziła, z jakich smartfonów korzystają Polacy. W przygotowanym zestawieniu próżno szukać flagowych modeli. Zamiast nich w kieszeniach Polaków znajdują się smartfony ze średniej półki cenowej, które swoją premierę miały kilka lat temu. Triumfują trzy marki: Samsung, Huawei i Apple. Ich łączny udział w rynku wynosi aż 75%.

Czytaj dalej

2021-06-21

Polki robią smartfonem średnio 27 zdjęć dziennie

21 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Selfie. Z tej okazji Spicy Mobile sprawdziło, ile zdjęć telefonami robią Polacy. Jak wynika z badania, przeciętny użytkownik ma w swoim smartfonie niemal 1000 obrazów i 60 plików wideo. Kobiety zapisują dziennie aż 27 nowych zdjęć i innych plików graficznych, mężczyźni prawie o połowę mniej.

Czytaj dalej

2021-06-08

Spicy Mobile z Fortuną na Euro

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile nawiązała współpracę z Fortuną Online Zakłady Bukmacherskie, jednym z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Wraz z nowym klientem, agencja zrealizuje kampanię reklamową na mobile’u w oparciu o nowatorski format reklamowy – kreacja będzie dynamicznie wyświetlać informacje dotyczące meczy i obstawianych wyników w trakcie Euro 2021.

Czytaj dalej

2021-05-27

Polacy w trakcie pandemii chętniej korzystają z aplikacji randkowych

W trakcie pandemii wzrosło zainteresowanie wirtualnymi randkami. Zasięgi popularnych aplikacji wzrosły, podobnie jak częstotliwość korzystania. To wniosek, który płynie z raportu „Aplikacje randkowe”, który agencja Spicy Mobile przygotowała na podstawie danych dotyczących aktywności użytkowników Badoo, Sympatii oraz Tindera.

Czytaj dalej

2021-05-11

Spicy Mobile i PanParagon łączą reklamę z tradycyjną sprzedażą

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile nawiązała współpracę z aplikacją do przechowywania paragonów PanParagon. W jej efekcie reklamodawcy dostaną odpowiedź, czy użytkownik, który widział reklamę na urządzeniu mobilnym, w rzeczywistości dokonał zakupu w tradycyjnej placówce.

Czytaj dalej

2021-04-15

Love Sick i Dream Zone to dwie najpopularniejsze gry mobilne

Spicy Mobile zbadało, które gry mobilne cieszą się aktualnie największą popularnością wśród polskich graczy. Na czele rankingu pojawiły się dwie gry symulacyjne dotyczące randek: Love Sick dla kobiet i Dream Zone dla mężczyzn. Korzysta z nich więcej osób niż z typowych aplikacji randkowych.

Czytaj dalej

2020-11-24

Jakie rekordy przyniesie Black Friday?

Black Friday rozpoczyna najgorętszy w handlu okres w roku – czas  bożonarodzeniowych zakupów. Rok temu w sklepach online Polacy zostawili jedną trzecią świątecznego budżetu. W tym – biorąc pod uwagę kilkukrotnie wyższy ruch w aplikacjach zakupowych – może być jeszcze lepiej. Tak przynajmniej wynika z naszego najnowszego raportu „M-commerce”.

Czytaj dalej

2020-11-19

Spicy Mobile publikuje raport „We are connected”

Tegoroczny raport Spicy Mobile stanowi odpowiedź na pytania o pozycję mobile’a na rynku mediów i w strategiach biznesowych firm.

Czytaj dalej

2020-11-03

63% Polaków korzysta z aplikacji finansowych

Jak wynika z badania Spicy Mobile, z aplikacji finansowych w Polsce korzysta już 63% użytkowników smartfonów z systemem Android. Duży wpływ na gwałtowny wzrost zainteresowania bankowością mobilną, a także płatnościami zbliżeniowymi i internetowymi miał lockdown.

Czytaj dalej

2020-09-02

Świat marketingu po lockdownie

Publikujemy raport „Świat marketingu po lockdownie” – to podsumowanie badania, w którym wzięło udział blisko stu przedstawicieli rynku mediowego w Polsce.

Czytaj dalej

2020-08-01

Formaty reklamy mobilnej od A do Z

Na małym ekranie mieści się znacząco mniej formatów reklamowych – to oczywista oczywistość. Udział mobile’a w torcie reklamy cyfrowej rośnie jednak w tempie dwucyfrowym. Reklamodawców przekonują angażujące formaty Rich Media oraz wykorzystanie danych do precyzyjnego targetowania reklamy – zalety, których nie ma żadne inne medium.

Czytaj dalej

2020-04-07

Koronawirus w Polsce: mniejszy ruch na drogach, ale tłoczno przed sklepami

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile i operator aplikacji dla kierowców Yanosik przedstawiają wyniki badania dotyczącego wpływu epidemii na ruch w miastach oraz zwyczaje zakupowe.

Czytaj dalej

2020-04-02

Polacy aktywni na smartfonach bardziej niż kiedykolwiek

Jak wynika z badania Spicy Mobile od momentu pojawienia się pierwszego w Polsce przypadku zarażenia koronawirusem aktywność Polaków na urządzeniach mobilnych wzrosła skokowo. W czasie epidemii warto zatem pamiętać nie tylko o myciu rąk, ale i czyszczeniu smartfonów – to właśnie po te urządzenia sięgamy kilkadziesiąt razy w ciągu dnia.

Czytaj dalej

2020-03-23

Spicy Mobile z nowymi kompetencjami big data

Spicy Mobile rusza z usługą „ad hoc” w obszarze big data. Wraz z nowymi osobami, które dołączyły do zespołu analitycznego, spółka oferuje wsparcie dla domów mediowych i reklamodawców o analizy wybranych aplikacji mobilnych, całych kategorii czy ogólnie rynku mobilnego.

Czytaj dalej

2020-01-16

Spicy Mobile inwestuje ponad 10 mln zł we własną platformę reklamy programmatic, dopasowującą reklamę do cech osobowości

Agencja marketingu mobilnego i sieć reklamowa Spicy Mobile inwestuje ponad 10 mln złotych w budowę platformy emisji reklam. Stworzone narzędzie będzie automatycznie dopasowywać komunikat reklamowy do cech osobowościowych użytkownika w oparciu o technologię „machine learning”. Będzie również odpowiadało za wycenę i zakup emisji odpowiedniej kreacji reklamowej do najbardziej zainteresowanego produktem lub usługą użytkownika.

Czytaj dalej

2019-12-05

Aplikacje mobilne. Nowy raport Spicy Mobile dla twórców i wydawców

Aż 160 stron, 25 partnerów merytorycznych, ekspertyzy, trendy i dane rynkowe – pobierz najnowszy raport dotyczący marketingu aplikacji mobilnych, który ukazał się pod honorowym patronatem IAB Polska. W raporcie odpowiadamy na najważniejsze pytania, które stoją przed twórcami i wydawcami aplikacji mobilnych. Jak stworzyć wartościowy dla użytkowników produkt? Jak promować i rozwijać aplikacje mobilne? Jak na aplikacji zarabiać?

Czytaj dalej

2019-08-19

Twoi klienci korzystają ze smartfonów

Czy wiesz, że aż 93% internautów w trakcie bloków reklamowych w telewizji sięga po smartfon? Reklamodawcy, którzy nie wykorzystują w swoich kampaniach mobile’a, tracą istotną część tortu.

Czytaj dalej

2019-07-25

Spicy Mobile inwestuje w reklamę wideo i w social media

Wideo i social media należą do najczęściej konsumowanych treści na urządzeniach mobilnych. Ponad 90% użytkowników smartfonów korzysta z aplikacji i mobilnych stron społecznościowych, a ponad połowa ogląda filmy w aplikacji YouTube. Użytkownicy przenoszą swoje przyzwyczajenia z dużych na mniejsze ekrany, zwłaszcza w zakresie konsumpcji treści typowo telewizyjnych. Jak pokazują prognozy Cisco, do 2020 roku wideo będzie stanowić 80% całego internetowego ruchu na mobile’u.

Czytaj dalej

2019-07-16

Turyści 2019. Nowy raport Spicy Mobile dotyczący branży turystycznej

Spicy Mobile na bieżąco analizuje potencjał i dynamikę różnych sektorów rynku w kontekście rozwoju usług mobilnych, np. gier i aplikacji, m-commerce czy płatności mobilnych. W opublikowanym właśnie raporcie „Turyści 2019” analizie poddano branżę turystyczną. W publikacji wykorzystano m.in. dane organizacji turystycznych, rynkowych graczy, a także wyniki własnego badania aktywności użytkowników urządzeń mobilnych w aplikacjach turystycznych.

Czytaj dalej

2019-06-11

Wydatki na reklamę mobilną gonią ruch

W 2018 r. liczba użytkowników urządzeń mobilnych po raz pierwszy w historii przekroczyła liczbę użytkowników PC. Wzrosły także o 35% wydatki na reklamę mobilną. Mimo to, dysproporcja między wielkością ruchu a wysokością wydatków pogłębia się.

Czytaj dalej

2019-05-28

Gracze 2019: nowy raport o rynku gier mobilnych w Polsce

Polscy gracze wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż na gry konsolowe czy na gry PC. Co jednak o nich wiemy? Po jakie gry mobilne sięgają najchętniej? W jakich spędzają najwięcej czasu? Odpowiedzi na te i wiele innych podobnych pytań dostarcza raport „Gracze 2019” przygotowany przez agencję marketingu mobilnego Spicy Mobile.

Czytaj dalej

2019-02-13

Wiemy z jakich aplikacji randkowych korzystają Polacy

Z aplikacji randkowych w Polsce korzysta ponad 840 tysięcy użytkowników smartfonów z systemem Android, a liczba ta stale rośnie – podaje Spicy Mobile, twórca badania aktywności na urządzeniach mobilnych. Jak wynika z danych, najbardziej popularną aplikacją w Polsce nie jest wcale Tinder a Badoo.

Czytaj dalej

2019-01-29

Pomiar i analiza zachowań użytkowników wewnątrz aplikacji

Pomiar zachowań i lojalności użytkowników są kluczowymi czynnikami, które mogą przełożyć się na sukces aplikacji. Dlatego bardzo ważną kwestią jest uzyskanie jak najbardziej szczegółowej wiedzy na temat tego, jak często i w jaki sposób użytkownicy z niej korzystają - wyjaśnia na łamach raportu "Big Data & Mobile" Michał Pietruszka ze Spicy Mobile.

Czytaj dalej

2019-01-08

Big Data & Mobile. Przygotuj swój biznes na rewolucję

Żyjemy w świecie mobilnym. Każdy, kto używa internetu, zostawia cyfrowe ślady, po których podążają pracownicy działów marketingu i specjaliści od reklamy. Agencja Spicy Mobile w najnowszym raporcie "Big Data & Mobile" przybliża arkana marketingu mobilnego opartego na wielkiej liczbie danych. To pierwsze tego typu opracowanie na rynku.

Czytaj dalej

2018-12-31

Pytania i odpowiedzi: podsumowanie roku 2018

Artur Zawadzki, członek zarządu Spicy Mobile podsumowuje rok 2018 w branży marketingu mobilnego.

Czytaj dalej

2018-12-18

Ruch motywowany sprawdza się tylko w grach mobilnych

Ruch motywowany (tzw. incentive traffic) to „szara strefa” w promocji aplikacji mobilnych. Jak twierdzą eksperci Just Run App, podmiotu dedykowanego branży m-commerce, taki sposób pozyskiwania użytkowników sprawdza się jedynie w przypadku gier. Twórcy innych aplikacji mogą na tym działaniu więcej stracić niż zyskać.

Czytaj dalej

2018-11-30

Jak promować aplikację mobilną

Jedynie niewielki odsetek aplikacji ma szansę na rynkowy sukces. W jaki sposób poprawić pozycję aplikacji w sklepie? Jak pozyskać jakościowych użytkowników?

Czytaj dalej

2018-11-20

Black Friday to dzień wielkich wyprzedaży i… „ad fraudów”

Eksperci z Just Run App, podmiotu zajmującego się promocją aplikacji m-commerce, przewidują, że zjawisko „ad fraudów”, czyli wyłudzanie pieniędzy od reklamodawców poprzez dostarczanie fałszywego ruchu, nasili się w trakcie Black Friday oraz przedświątecznych zakupów.

Czytaj dalej

2018-11-17

Mobile DMP – co w praktyce kryje się pod tym skrótem?

Zakres i jakość danych pochodzących od użytkowników mobilnych jest nieporównywalna do żadnego innego kanału reklamowego. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, marketerzy potrzebują narzędzia, które pomoże im zbierać, analizować oraz profilować dane. Taką rolę pełnią mobilne platformy DMP.

Czytaj dalej

2018-10-19

Rola danych w reklamie mobilnej

Konsumenci spędzają coraz więcej czasu na urządzeniach mobilnych i w konsekwencji pozostawiają po sobie coraz więcej cyfrowych śladów. Ten ogrom danych to szansa dla reklamodawców na tworzenie angażujących i spersonalizowanych kampanii, ale też wyzwanie analityczne - pisze Tomasz Kąkol na łamach raportu "Big Data & Mobile".

Czytaj dalej

2018-10-02

5 lat Spicy Mobile - Artur Zawadzki i Rafał Karczewski w wywiadzie dla GoMobi.pl

Zachęcamy do lektury wywiadu z założycielami Spicy Mobile, który z okazji pięciolecia działalności agencji ukazał się na łamach serwisu GoMobi.pl.

Czytaj dalej

2018-09-27

Nowy raport na rynku: Big Data & Mobile

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile prezentuje raport "Big Data & Mobile" poświęcony wykorzystaniu danych w marketingu mobilnym.

Czytaj dalej

2018-07-18

Just Run App i Spicy Mobile: 400 tysięcy pobrań aplikacji w 6 miesięcy

Just Run App – nowy podmiot należący do agencji marketingu mobilnego Spicy Mobile, skierowany do szybko rozwijającej się branży m-commerce – pomaga firmom w pozyskaniu efektywnej instalacji aplikacji w modelu CPD (Cost Per Download). W ciągu pierwszego półrocza zrealizowano kampanie skutkujące 400 tysiącami pobrań aplikacji.

Czytaj dalej

2018-06-21

Aplikacje zakupowe walczą o klienta

Niemal co drugi użytkownik ma zainstalowaną na swoim telefonie lub tablecie choć jedną aplikację zakupową. Z drugiej strony, jak pokazują wyniki analizy Just Run App oraz Spicy Mobile, wydawcy inwestujący w m-commerce muszą mocno walczyć o klienta. Większość aplikacji mobilnych traci w pierwszych miesiącach nawet 80% pozyskanych użytkowników.

Czytaj dalej

2018-05-24

Quo vadis? Trendy na rynku mobilnym

Jak wynika z najnowszych danych IAB/PwC AdEx, udział wydatków reklamowych w kanale mobile w ogóle wydatków na reklamę online wyniósł w 2017 r. blisko 23%. Dla porównania udział odsłon mobilnych w ogóle odsłon kształtuje się już na poziomie 39%. Systematycznie rośnie także udział użytkowników korzystających z internetu wyłącznie przez urządzenia mobilne, co widać wyraźnie na przykładzie stron największych wydawców. Wydatki na reklamę są więc niewspółmierne do wielkości ruchu. Oznacza to, że reklamodawcy i wydawcy nadal stoją przed szansą do wykorzystania.

Czytaj dalej

2018-05-18

Spicy Mobile: bankowość mobilna na fali wzrostu

Coraz więcej Polaków korzysta z usług bankowości mobilnej. Duży wpływ na to mają dedykowane aplikacje – szybkie i wygodne w obsłudze. Jak wynika z danych Spicy Mobile, w grudniu 2017 r. z aplikacji bankowych korzystało już 15% użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android. Wśród najpopularniejszych aplikacji znalazły się te przygotowane przez mBank, PKO Bank Polski oraz ING Bank Śląski.

Czytaj dalej

2018-04-05

Spicy Mobile: korzystanie z tabletów gwałtownie spada

Globalna sprzedaż tabletów zniżkuje od trzech lat. To jednak nie wszystko. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, nie tylko mniej kupujemy, ale i rzadziej korzystamy z tych urządzeń. W okresie od września 2016 r. do września 2017 r. liczba odsłon wykonanych na tabletach spadła o blisko 36%. W analizowanym okresie znacznie skrócił się także czas korzystania z tabletów – z prawie 13 godzin do 9,5 godziny.

Czytaj dalej

2018-04-04

Warto inwestować w promocję aplikacji

Rynek aplikacji mobilnych wydaje się być nasycony, jednak twórcy wciąż zaskakują nowymi produktami. Eksperci nie pozostawiają złudzeń – bańka mobilna pękła, jedynie niewielki odsetek aplikacji ma szansę na rynkowy sukces. W Polsce, jak pokazują dane Spicy Mobile, przeciętny użytkownik instaluje w miesiącu średnio 4,5 aplikacji, przy czym aż 2/3 użytkowników instaluje maksymalnie dwie. W jaki sposób twórcy aplikacji mogą wypromować swój produkt? Jakie działania marketingowe mają sens? Michał Pietruszka ze Spicy Mobile przedstawia najważniejsze trendy na konkurencyjnym rynku aplikacji mobilnych.

Czytaj dalej

2018-03-19

Spicy Mobile prezentuje wyniki aplikacji zakupowych w Polsce w 2017 r

Coraz więcej Polaków deklaruje dokonywanie zakupów bezpośrednio ze smartfona. Agencja Spicy Mobile sprawdziła, z jakich aplikacji zakupowych korzystamy najczęściej, a także którzy detaliści najśmielej i najskuteczniej inwestowali w mobile w 2017 roku.

Czytaj dalej

2018-02-01

Jak reklamować się w kanale mobile?

Smartfon to najbardziej osobiste urządzenie. Taka też powinna być komunikacja marek w tym kanale – zindywidualizowana i subtelna.

Czytaj dalej

2018-01-31

Wykorzystanie danych w reklamie mobilnej

Personalizacja to główny czynnik decydujący o powodzeniu kampanii reklamowych w kanale mobile. Jak jednak dotrzeć do właściwego konsumenta z właściwym komunikatem?

Czytaj dalej

2018-01-29

Jak skutecznie zarabiać na aplikacji?

Według szacunków, w skali globalnej co trzecia aplikacja nie osiąga pułapu 10 tysięcy pobrań, a ponad połowa wydawców zarobi na swoim projekcie mniej niż tysiąc dolarów. Co zrobić zatem, aby aplikacja mobilna generowała zyski?

Czytaj dalej

2018-01-18

Komentarz Artura Zawadzkiego ze Spicy Mobile do wyników dot. rankingu aplikacji mobilnych za 2017 r.

W rankingu 20. najpopularniejszych aplikacji znajdziemy przede wszystkim aplikacje czterech typów: zakupowe, społecznościowe, komunikacyjne oraz gry.

Czytaj dalej

2018-01-12

Monetyzacja przestrzeni reklamowej w aplikacjach - pytania i odpowiedzi

Artur Zawadzki ze Spicy Mobile przybliża temat monetyzacji przestrzeni reklamowej w aplikacjach.

Czytaj dalej

2017-12-20

Aplikacja Rossmann w pierwszej dziesiątce aplikacji mobilnych w Polsce

W ciągu zaledwie kilku miesięcy aplikacja sklepu Rossmann awansowała do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce.

Czytaj dalej

2017-12-15

Nisza czy szansa - trendy w reklamie mobilnej

"W dyskusji o przyszłości reklamy mobilnej nie można pominąć takich tematów jak reklama natywna, rich media, viewability czy geotargetowanie. Jeden z obszarów wydaje się jednak być wiodącym dla całego rynku: wydawców, reklamodawców i twórców aplikacji. Są nim dane" - podkreśla Rafał Karczewski ze Spicy Mobile na łamach raportu "Perspektywy rozwojowe reklamy online 2017-2018", przygotowanego przez IAB Polska

Czytaj dalej

2017-12-11

Użytkownicy smartfonów szukają promocji i rabatów w aplikacjach

Aż 41 proc. użytkowników smartfonów korzystało w 2016 r. z aplikacji zakupowych, w tym niemal co piąty miał zainstalowaną choć jedną z dwóch aplikacji z rabatami i promocjami spółki Qpony.pl – wynika z badania Spicy Mobile.

Czytaj dalej

2017-10-24

Co wpływa na to, że mobile jest ciągle nieproporcjonalnie uwzględniany w wydatkach?

Rafał Karczewski komentuje rozbieżności między ruchem a wydatkami na reklamę mobilną dla serwisu GoMobi.pl.

Czytaj dalej

2017-10-23

Spicy Mobile bada przemieszczanie się użytkowników smartfonów

Dane geolokalizacyjne są jednymi z najważniejszych informacji wykorzystywanych przy planowaniu mobilnych kampanii reklamowych. Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile poszła o krok dalej i na podstawie lokalizacji bada, jak przemieszczają się użytkownicy smartfonów.

Czytaj dalej

2017-09-01

Potencjał m-commerce. Komentarz Rafała Karczewskiego

W kanale mobile relacja z klientem wychodzi poza prostą transakcję „sprzedaży i kupna”. To tutaj szukamy informacji o produktach, sprawdzamy rekomendacje znajomych, obserwujemy marki w mediach społecznościowych, polujemy na zniżki, a także – finalnie – dzielimy się własnym doświadczeniem oceniając produkty i usługi.

Czytaj dalej

2017-08-30

4 główne trendy na rynku mobilnym

Artur Zawadzki przedstawia cztery zasadnicze trendy na rynku mobilnym, na które powinny zwrócić uwagę firmy inwestujące w mobile.

Czytaj dalej

2017-08-28

Mobile is spicy – nowy raport na temat rynku mobilnego

Spicy Mobile, agencja marketingu mobilnego oraz twórca sieci reklamowej Mobigate, prezentuje raport „Mobile is spicy” – przegląd aktualnych trendów na rynku mobilnym.

Czytaj dalej

2017-07-12

Branding na mobile’u – które formaty i narzędzia wzmacniają siłę marki?

Marketerzy stale poszukują nowych platform reklamy i brandingu. Coraz ważniejszym miejscem kontaktu konsumenta z markami stają się aplikacje i mobilne strony www.

Czytaj dalej

2017-05-17

Spicy Mobile prezentuje słownik marketingu mobilnego

Spicy Mobile, agencja komunikacji i twórca badania korzystania z urządzeń mobilnych, przygotowała słownik systematyzujący najważniejsze pojęcia mobile marketingu.

Czytaj dalej